Владимир Зеленский выступил с предложением о «перемирии в небе и на море», а также выразил сожаление по поводу инцидента, произошедшего во время его встречи с Дональдом ТрампомСамвел Карапетян возглавил новую партию Сильная АрменияThe Washington Post сообщает, что европейские разведывательные службы получили документ, содержащий жёсткие переговорные требования РоссииПутин заявил, что главная цель — как можно быстрее нанести окончательное поражение противникуТрамп заявил, что ранее Зеленский, похоже, не стремился к миру в Украине, но теперь изменил свою позицию и согласилсяАрхиепископ Микаел Аджапахян ответил Пашиняну
Hayastani hame
«Հայաստանի համը» մասշտաբային նոր հեռուստանախագիծ: Այն ներկայացնելու է հայկական ազգային խոհանոցի ամբողջ հարստությունը, ավանդական ուտեստների պատրաստման ընթացքն ու հային բնորոշ հյուրասիրությունը:
Առաջին ալիքի հաղորդավար Գոհար Գասպարյանն ու ֆրանսիացի խոհարար Ռոման Բուվիեն նոր ձևաչափով կբացահայտեն հայկական լեռնաշխարհի անսահման գեղեցկությունն ու էկո տուրիզմի արդի հնարավորությունները, խոհանոցային գաղտնիքներն ու ազգային առանձնահատկությունները:
Նոր հաղորդաշարը միտում ունի պահպանել ու զարգացնել դարերի խորքից եկած հայկական խոհարարական ավանդույթները ոչ միայն Հայաստանում, այլև դրա սահմաններից դուրս: